İslami Rüya Tabirleri Sitemiz Hoş Geldiniz.

 
Rüyada Gusul Gusletmek görmek, Gusul Gusletmek islami rüya yorumu tabiri anlamı manası
Harflere Göre Sıra : A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z 
Ana Sayfaya Git
Rüyalarınız / Dua İstekleriniz
ruyada kedi ve kopeyin ayaqqablari qotyrduyuny qordym ve o y
Rüyamda sol elimde yarısı kullanılmış diş macunu vard
rüyalarını paylaşmayınız arkadaşlar!!!! yorumlayabil
Iyi günler ben rüyamda yeryüzündeki gökyüzüne doğru
Esim beni birakip giti uc tane cocugum var sizlerden dua bek
Benimde evlilik konuSunda sikintim var Allah buyuktur inshal
KOCAM ÇOK HUYSUZ İİ DVRNSIN BANA DİYE DUA ERERSENIZ İN
Selamınaleykum ben ruyamda ablamin kullandigi arabadaydimar
ben ruyamda yolda bir kız cocuguyla karsılasıorum (cok se
rüyamda babam kuşburnu toplamamı söylüyordu. bende ağa
Merhaba Rüyamda bir vesileyle dualı su içiyorum güya
sizlerden kemel ceceloğlu olarak gönderdiğim rüyamı sit
selamün aleyküm Rüyada oglum işsiz kalmış simit satıy
Ders çalışırken bir tane genç bayan beni gizlice bir d
Selamün aleyküm ben sizlerdn dua istiyorum Allah rızası
rüyamda bir iş yerinin yandığını izliyorum kalabalık
rüyamda düşman olduğum önceden kavgalı olduğum kız
arkadaşmla bilet almışız otobüle gidicektik ama arkada
göğüslerimin ikisinin de de alt alta iki meme ucu gördü
Selamün aleyküm, Ben rüyamda oldugumuz eve misafir gel
Ruyamda evden cikarken bol sütlü bir inek surekli beni tak
Selamın aleyküm ben rüyamda yılan gördüm yılanın az
annemin bir topluluğa yemek pişirdiğini ve o topluluğund
arkadaslar banada dua edin ben depresyon geciriyorum zor gun
Ya bende oglumu emziriodum ama issirarak gögüs ucunu kopar
cinsel organı çok aşırı kıllı olan biriyle ilişkiye
Ruyamda bir ormandaydım ve ormana doqru ilerliyordum ordan
şuan ölü olan dedemi sürekli rüyamda görüyorum
Abi ben rüyamda bi savaş gördüm adı harden savaşı idi
ben rüyamda ölmüs baannemi gördüm bana aciktim diye agl

Son Aramalar:
"Rüyada Gusul Gusletmek Görmek"Rüyada Gusul gusletmek görmek


Ibn-i Sirine göre; denizde veyahut nehirde gusül ettigini görmek, rüya sahibinin Allahtan (C.C) korktuguna ve bir görüse göre gam ve kederden ve sikintidan kurtulmaya delalet eder. Temiz ve saf su ile gusül ettigini gören sikintida ise kurtulur, borçlu ise borçtan kurtulur, hasta ise iyilesir. Selamete erer, ahirette isleri yolunda olur. Bulanik veya temiz olmayan su ile gusül etmek, sonunda hayir ummakla beraber, gam ve kederi, hastaliga, sikintiya, borca isa-rettir. Cünüp olup da gusül caiz olan bir seyle gusül ettigini görmek, islerinin kolay olmasina, gam ve kederden kurtulmaya delalet eder. Gusül etmek caiz olmayan bir seyle gusül eyledigini görmek, bunun aksine tabir olunur. Cünüp olup da gusül edecek su bulamadigini görmek, dünya ve ahirette güçlüge isarettir. Cuma ve bayramlar icin gusül ettigini gören yukarida yazdigimiz seylerle beraber ahirette yüksek dereceye ulasir. Yikanip elbisesini giyerken görmek, gam ve kederden kurtulmaya, her türlü bela ve kazadan ve hastaliktan selamete çikacagina delalet eder. Elbise yeni ise bu yorum daha da kuvvetlenir. birini yikadigini görmek, onun hakkinda iyilik besledigine ve bunu herkese anlattigina delildir. kendisini baska birinin yikadigini görmek, onun kendi hakkinda iyi düsündügüne isarettir. Yikanmasi caiz olmayan bir seyi görmek, hakikatte egri olan bir seyi dogru sandigina delalet eder. Cabir ül-Magribiye göre; gusül dinde temizlige, seref ve itibarin ve söhretin artisina isaret sayilir. Abdulgani Nablusiye göre; temiz su ile cünüpten kurtuldugunu veyahut cuma icin gusül ettigini görmek, günahlardan tövbeye, ana babasina ve akrabalarina iyilik hususunda vacip olan seyleri islemege delalet eder. Kis mevsiminde soguk su ile gusül ettigini gören gama, kedere hastaliga duçar olur. Yaz gününde soguk su ile gusül etmek ise bunun aksidir. Kisin sicak su ile gusül ettigini görmek, kazanç ve her yönden faydalanmaya, hasta ise sifaya delalet eder. Yazin sicak su ile gusül emek ise bunun aksine yorumlanir. Bayram icin gusül ettigini görmek, ferah ve sevince, bekar ise evlenecegine, fakir ise para sahibi olacagina isarettir. ihrama girmek veya Mekkeye girmek icin gusül eyledigini görmek sevince, bir kaybini bulacagina, din kuvvetine delalettir. Hac zamaninda seytan taslamak icin gusül ise, rizk istegine veya devlet hizmetinde çalisma istegine, gusülden sonra yeni elbise giydigini görmek, hasta ise iyilesecegine, borçlu ise borcunu ödeyecegine, tutuklu ise kurtulacagina, eger hac etmemisse, hac-ca gidecegine, fakir ise zenginlige, tüccar veya esnaf ise ticaretinin ve karinin artacagina, çalismiyorsa is bulacagina delalet eder. Gusül edip elbise giymedigini gören vehim ve gamdan kurtu-lur. Sagliga erisir. Gusülden sonra yirtik elbise giydigini gören gamdan kurtulur ise de fakir düser.
Gusül abdestinin bittigini görmek, arzularinin tamamen yeri-ne gelecegine, gusül abdestini tamamlayamamak ise arzularinin yerine gelmeyecegine isarettir. Gusül icin bir havuza veya banyoya ve benzeri bir su icine girdi-gini gören bekar ise evlenir. bir kaptan abdest aldigini gören, ça-linmis malini tekrar eline geçirir. Ibn-i Kesire göre; tanimadigi bir kadinin gusül ettigini gör-mek yagmur yagacagina, ellerini kil (toprak) ile yikamak bir kim-se ile aralarindaki düsmanligin bitecegine, bir insandan bekledigi bir seye kavusacagina, günahkar ise tövbeye, kil ve sabun gibi bir seyle yikandigini görmek, kederinin kalmayacagina, çamasir yi-kamak din kuvvetine, borç ödemeye, gizli seylerin çikacagina delalet eder. Rüyada cenazeyi yikamak, onun borcunu ödeyecegine, ölünün kendi kendine yikandigini görmek, çocuk ve torunlarinin keder-den kurtularak hayir ve berekete kavusacaklarina, malinin arta-cagina, çocugu olacagina, ölüyü baska bir adamin yikadigini gör-mek onun araciligi ile günahlarinin affedilecegine, ölünün elbise-sini yikamak icin birini çagirdigini görmek duaya muhtaç olduguna, sadakaya, borcun ödenmesine, vasiyetinin yerine getirilmesine ve özetle sorumlu oldugu seylerin hepsini yerine getirmesine isarettir.
bir baska rivayete görede: Rüyada cünüplükten dolayi veya cuma namazi icin gusletmek, günahlardan tevbe etmeye anne ve babasi veyahut ahbaplari hakkinda gereken iyiligi yerine getirmeye isaret eder. Eger guslü kis gününde ve soguk su ile yaparsa bu rüya bazen üzüntü, keder, sikinti ve hastaliklara isaret eder. Eger kis gününde sicak su ile gusletse, bir takim fayda, kar, ticaret ve hastaliktan sifa bulmaya isaret eder. Bayram icin guslettigini gören kimse, bekar ise evlenir. ay veya gün tutulmasindan dolayi gusletse, bazen rüya sahibi korkunç bir seye düser. veya günes ve ayin isaret ettigi bir kimse tarafindan kendisine bir sikinti ve mihnet erisir. Yagmur duasi icin gusletmenin tabiri de böyledir. ölüyü yikamak icin gusletmek gafil ve cahil kimseden aynimaya isaret eder. Rüyada Mekkeye veya ihrama girmek icin gusletse, ferahlik, sevinç ve kayip kimselerle bir araya gelmeye ve borçlari ödemeye isaret eder. Seytani taslamak ve tavaf etmek icin gusletmenin tabiri de böyledir. Bazen seytan taslamak icin gusletmek düsmana galip gelmeye isaret eder. Tavaf yapmak icin gusletmek, geçimini temin etmek icin çalismaya veya büyük adamlara hizmet etmeye yahut hanimi ile cinsi lliskiye girme ya da anne ve babasini ziyaret etmeye isaret eder. Rüyada guslettigini ve yeni elbiseler giydigini gören kimse, hasta ise, Allah (C.C.) ona sifa ihsan eder borçlu ise, borcunu öder, hapisse, hapislikten kurtulur. Üzüntülü ise, üzüntü ve kederden kurtulur, hacca gitmemis ise gider, eger fakir ise, Allah (C.C.) onu zengin yapar. Eger ticaret ve meslegi birtakim müskülata ugramis ve alisverisi durmus, tüccar veya esnaf ise, Allah (C.C.) onun ticaret ve meslegine kolaylik verir ve servetim ona iade eder, üzüntü ve kederini giderir. Eger o kimse vazifeden alinmissa, Allah (C.C.) onun memuriyetini iade eder. Gusledip yeni elbise giymedigini gören kimsenin, üzüntü ve kederi gider ve vücudu sihhatli olur. Guslettigini ve eski elbise giydigini gören kimsenin üzüntü ve kederi gider, ancak fakirlesir. Guslünün tamamlandigini gören kimsenin isi de tamamlanir. Guslünü tamamlayamadigini gören kimsenin arzu ettigi isi de tamamlanmaz. Gusletmek icin bir havuza veya küçük bir kuyuya ve bunlar gibi seylere girdigini gören kimse, ise, bekarsa evlenir. Tünelde guslettigini veya abdest aldigini gören kimse, çalinan seyini bulur. bir kimse fazla sicak su ile guslettigim görse, o suyun sicakligi nisbetinde o kimse üzüntü ve kedere düser. Bazi tabirciler, rüyada gusletmek, evlenmeye isaret eder, dediler. Rüyada taninmayan bir kadinin guslettiginin görülmesi, yagmur yagmasina isaret eder.


Rüyalarınız / Dua İstekleriniz

Henüz Herhangi Birşey yazılmamış. İlk yazan siz olmak istermisiniz ?

Düşlerinizi Bizimle Paylaşabilirsiniz yada Müslüman Kardeşlerimizden Sizler için Dua Etmesini isteyebilirsiniz.

Dua kesinlikle karşılıksız yapılmalıdır bu sayede kabul edilme şansı yükselir. Lütfen sizlerden dua isteyen kardeşlerimize dua etmekden kaçınmayın zira bu da bir nevi sadakadır.
Adınız :
E-mail Adresiniz : Zorunlu Değil
Yazacaklarınız :
Güvenlik Doğrulaması : Bu Sayıların Toplamı Kaçtır: 22 + 12